Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

2013 yılında sanal ortama adım atan Aihouse, 2022 yılı itibariyle Tüm Türkiyede tanıtım serüvenine adım atmış bulunmaktadır.

  • Cumhuriyet Mah. Hısnı Mansur Cd.(2.Çevre Yolu) 390/B MERKEZ/ADIYAMAN
  • info@aihouseturkiye.com
  • 0 (530) 716 54 32
  • 0 (000) 000 00 00
Metaverse'in 4 Teknoloji Evreni

Metaverse'in 4 Teknoloji Evreni

1.Holografik Yapı

Sanal Düntada haritalar, insanlar ve nesnelerin modellerini inşaa etmek

Hologram teknolojisi, tüm sanal dünyanın geometrik bir modelini oluşturmak ve bunu kullanıcılar için sürükleyici bir ortam yaratmak için çeşitli terminal cihazlarında görüntülemek için kullanılır. Şu anda, genellikle VR ev turları ve VR mağazaları gibi uygulamalarda kullanılmaktadır.

 

2. Holografik Simülasyon

Sanal Dünyadaki insanlar ve neseler fiziksel dünyayı gerçek zamanlı dinamik olarak sümüle etmek

Sanal Dünyayı inşa etmenin dinamik süreci, onu fiziksel dünyaya sonsuz derecede yakın kılar. Sanal dünyadaki insanlar ve nesneler gerçekteki fiziksel davranışlara göre uyarlar.

3. Sanallık-Gerçeklik Entegrasyonu

Sanal Dünyadan ve fiziksel Dünyadan bilgilerin karıştırılması

Sanallık-Gerçeklik Entegrasyonu, doğru konumlandırma elde etmek, sanal bilgi bindirmesini doğru bir şekilde gerçekleştirmek ve sanal dünya ile fiziksel dünya arasındaki sınırları aşmak için fiziksel dünyanın yüksek hassasiyetli bir 3B haritasını oluşturur. Örneğin Alibaba  Clour AR Parallel World çözümü, AR tabanlı navigasyon, bilgi yerleşimi, sanal müşteri hizmetleri ve diğer işlevleri kapsayan, işletmelerin artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik efektlerini kolayca elde etmesine yardımcı olur.

 

4. Sanallık-Gerçeklik Bağlantısı

Sanal Dünyayı Değiştirerek Fiziksel Dünyayı Dönüştürmek

Alibaba Bulut Veri Merkezinin ikinci nesil "Tianxun" robotu, kontrol edilebilir olları olan bir IDC O&M robotudur. Görüntü ve dokunsal verileri entegre eden karmaşık işlem kontrol algoritmaları, ona 3 temel iş yeteneği sağlar: otomatik sabit disk değiştirme, hassas inceleme ve otomatik varlık envanteri. Her yetenek, IDC'ler için eksiksiz bir katılımsız izleme, katılımsız inceleme ve veri güvenliği çözümü sağlar.

 

 

 

Metaverse Hızlı Geçiş Süreci
17 Haziran 2022, 03:30